جامعه معلولین شهرستان بافق | jmbafgh.ir

امروز : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ [2018/08/17]
ارتباط با ما
نظرات و درخواست ها
دیگر خبر ها
پیوند ها
کد خبر: 2455
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۷

اعتماد به نفس ضعیف معلولان، بیماری آنان را تشدید می کند

 

متخصص اعصاب و روان گفت: برخی افراد معلول، اعتماد به نفس ضعیفی دارند و با مشاهده ناتوانی و معلولیت خود، افکار معیوب در ذهن آن ها شکل می‌گیرد که در چنین شرایطی، احتمال بروز بیماری‌های روانی مانند افسردگی در این افراد، تشدید می‌شود.

محمد هادی تیموری در گفت و گو با ایرنا افزود: در صورت عدم اعتماد به نفس در افراد معلول، افسردگی آن ها تشدید می شود و در نتیجه امکان شکل‌گیری افکاری مانند خودکشی در آنان وجود دارد.

وی ادامه داد: اعتماد به نفس و خودآگاهی فرد معلول نسبت به شرایط خود، در پیش‌گیری از افسردگی و عدم شکل‌ گیری افکار معیوب در این افراد بسیار موثر است که خانواده و اجتماع در ایجاد اعتماد به نفس و خودآگاهی در فرد معلول، نقش مهمی دارند.

این روانپزشک خاطرنشان کرد، حمایت روحی خانواده و اطرافیان در ایجاد اعتماد به نفس در فرد معلول بسیار موثر است زیرا اعتماد به نفس، مقدمه خودآگاهی در انسان است.

وی افزود، فرد معلول باداشتن اعتماد به نفس، می تواند توانایی‌ها و ناتوانی‌های خود را به طور کامل بشناسد که در این صورت می تواند بهتر با شرایط و وضعیت خود، کنار بیاید.

تیموری افزود: خانواده معلولان در برخورد با این افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که عزت نفس فرد معلول آسیب نبیند، بلکه باید به گونه‌ای با فرد معلول برخورد شود که آن فرد به توانایی‌های خود پی برده و احساس سربار بودن به او دست ندهد.

وی گفت: در صورتی که اعتماد به نفس و خودآگاهی در فرد معلول ایجاد شود، میزان تحمل او نیز افزایش می یابد و در این مرحله، فرد معلول به جایی می‌رسد که ضمن پذیرش شرایط خود از توانایی‌های خود استفاده خواهند کرد


ارسال نظر :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: *

شبکه های اجتماعی
اوقات شرعی
لوگوی ما
آمار بازدید سایت

بازدید امروز : 351

بازدید دیروز : 1255

بازدید هفتگی : 9565

بازدید ماهانه : 34554

کل بازديد سایت : 40471

بازديدکنندگان آنلاین : 1